Pokémon 24 Yaşında! – Yeni Pokémon Filmi ve Yeni Mitolojik Pokémon

Pokémon Red ve Green oyunlarının 27 Şubat 1996 tarihinde Japonya’da piyasaya sürülmesinin üzerinden bugün itibariyle tam 24 yıl geçti. Video oyunlarının ardından manga, kart oyunu ve anime sektörlerine de geçiş yapan Pokémon, yoluna hızını arttırarak devam ediyor!

“Pokémon: Mewtwo İntikam Peşinde – Evrim” Filmi Yayınlandı

Pokémon’un ilk oyunlarının çıkışının 20. yılı olan 27 Şubat 2016’dan itibaren kutlanmaya başlayan “Pokémon Günü” etkinlikleri kapsamında bugün 22. Pokémon Filmi olan “Pokémon: Mewtwo İntikam Peşinde – Evrim”, Netflix üzerinden pek çok dille beraber Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle yayınlandı.

“Pokémon: İlk Film”in 3 boyutlu bir yeniden yapımı olan film için Japonca dublaj seçeneğinin de sunulduğunu belirtmek lazım.

Pokémon: Mewtwo İntikam Peşinde – Evrim

Gizemli Silüet Pokémon Bugün Açıklanacak

Bugün ayrıca, daha önceden ilk olarak CoroCoro dergisinde silüeti gösterilen ardından ise resmi olarak varlığı onaylanan yeni bir Mitolojik (Mythical) Pokémon’un gösterileceği açıklanmıştı.

Şu an için “Coco” ismiyle bilinen 23. Pokémon filminde yer alacağı değerlendirilen bu Pokémon’u merakla bekliyoruz! Açıklandığında hemen haberdar olmak için takipte kalın!

Efsanevi Pokémon Silüeti

Güncelleme: Mitolojik Pokémon Zarude Ortaya Çıktı!

Önceden silüet olarak gösterilen Mitolojik Pokémon açığa çıktı! Henüz nasıl olacağı açıklanmasada, Sword ve Shield oyunlarında göreceğimiz Zarude isimli Pokémon’un özellikleri şu şekilde:

KategoriYaramaz Maymun Pokémon
Tür Karanlık/Çimen
Uzunluk 1.8 metre
Ağırlık 70 kilogram
Kabiliyet Leaf Guard
Efsanevi Pokémon Zarude

Zarude için yayınlanan tanıtım videosu

Güncelleme: Greninja, Yılın Pokémon’u Oldu!

Google’ın düzenlediği Yılın Pokémon’u yarışmasında Google kullanıcılarından toplamda 140.559 oy alan Greninja, Yılın Pokémon’u oldu. Greninja’yı ilk 5’te sırasıyla Lucario, Mimikyu, Charizard ve Umbreon takip etti.

Pokémon’un simgesi Pikachu’nun ancak 19. sırada kendine yer bulabildiği listede, Sword ve Shield oyunlarıyla giriş yaptığımız 8. nesilden ise en yüksek oyu 11. sıraya yerleşen Dragapult aldı.

Yılın Pokémon'u Greninja

Yılın Pokémon’u duyuru videosu


Pokémon’a daha nice yıllar diliyor ve Pokémon yolculuğumuza devam ediyoruz!

Bir cevap yazın