Sword ve Shield Genişleme Paketi The Crown Tundra’nın Çıkış Tarihi ve Yeni Detaylar

Pokémon’un resmi Youtube kanalında yayınlanan yeni bir video ile Pokémon Sword ve Shield Genişleme Paketi’nin ikinci bölümü The Crown Tundra’ya ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

 The Crown Tundra yeni detaylar videosu

The Crown Tundra’nın çıkış tarihi Amerika için 22 Ekim 2020, Avrupa ve Japonya için ise 23 Ekim 2020 olarak duyuruldu.

Pokémon Sword ve Shield oyunlarının ayrıca Genişleme Paketi’ni de içeren özel bir fiziksel sürümünün de 6 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklandı.

Pokémon Sword ve Shield Expansion Pass Kutusu

Yeni Galarian Form: Galarian Slowking

Önceden duyurulan ancak tam olarak gösterilmeyen Galarian Slowking ise resmi olarak tanıtıldı.

Yeni The Crown Tundra Özellikleri

  • Önceden duyurulan Dynamax Adventures için paylaşılan yeni bilgilere göre, ana seri Pokémon oyunlarında bulunan tüm Efsanevi Pokémon’lar, Dynamax Adventures kapsamında yakalanabilir olacak. Ancak Pokémon’ların versiyona göre ayrılacağı da belirtiliyor.
  • Yine daha önceden duyurulan Galarian Star Tournament için yeni çıkan detaylara göre, bu turnuvalarda, hem orijinal oyun içeriği hem de genişleme paketleri boyunca karşılaştığımız eğitmenler ile tekrar karşılaşabileceğiz.
  • Pokémon’ların -eğer varsa- gizli yeteneklerini aktive edebileceğimiz The Ability Patch araçları duyuruldu.

Diğer Detaylar

  • Ash’in animede farklı kıtalarda giydiği şapkalara sahip Pikachu’lar Mystery Gift üzerinden dağıtılmaya başlanıyor. Şimdilik iki tanesi açıklandı. Bunları Mystery Gift üzerinden “P1KACHUGET” ve “1CH00SEY0U” kodlarıyla alabilirsiniz.
  • Yıl sonunda, Pokémon Go ve Home bağlantısı geliyor. Pokémon Go’dan Home’a yapılacak ilk aktarmada Gigantamax yapabilme özelliğine sahip bir Melmetal hediye edilecek.

Bir cevap yazın