Legends Arceus ile D&P Yeniden Yapımlarından Yeni Video Geldi, Yeni Bir Pokémon Duyuruldu

Pokémon’un Resmi Youtube Hesabından yayınlanan videolar ile, önümüzdeki aylarda çıkacak olan Pokémon oyunları için birçok yeni detay paylaşıldı.

Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus, Noble Pokémon Tanıtım Videosu

(Frenzied) Noble Pokémon & Wardens

Oyunda “Noble Pokémon” denilen ve özel bir güç bahşedilmiş Pokémon’lar olacak. Bu Pokémon’ların oyunun senaryosunda önemli bir yeri olacak.

Bu Pokémon’ları koruyan kişilere ise “Warden” deniyor. Warden’lar bu Pokémon’ların bölgelerinin güvenliğini sağlarken aynı zamanda onlara yiyecek ve içecek sağlayacaklar.

Noble Pokémon’ları dizginlemeyi güçleştiren, boyutlarını büyüten ve parlak bir renkle ışıldamalarını sağlayan gizemli bir fenomen, “Frenzied Noble Pokémon” denilen duruma sebep oluyor. Survey Crops’un bir parçası olarak bu Pokémon’ları sakinleştirmek ise bizim görevlerimizden biri olacak. Bunun için bu Pokémon’lara aynı PokéTopu atıyormuş gibi balsam (balm) atmamız gerekiyor. Bu yöntem bir Pokémon’la başka bir Pokémon kullanmadan mücadele etmeyi gerektirdiği için dikkat çekici bir hal alıyor.

Oyun için bir de yeni Pokémon duyuruldu. Scyther’ın yeni evriminin adı Kleavor:

Kleavor

İsimKleavor
KategoriBalta Pokémon
TürBöcek/Kaya
Uzunluk1.8 metre
Ağırlık89 kilogram
Önceki EvrimScyther
Kleavor

Pokémon Brilliant Diamond & Pokémon Shining Pearl

Pokémon Brilliant Diamond & Pokémon Shining Pearl, En Yeni Bilgiler Videosu

Amity Square, Poffins ve HM kullanımı (Pokétch üzerinde oalcak) geri dönüyor. Yalnız bu defa bu HM’leri kullanmak için vahşi Pokémon’lar bize yardımcı olacak.

Bir cevap yazın