Pokémon Go için Türkçe Dil Desteği Resmi Olarak Açıklandı – Lansman Toplantısı Yapıldı

Bu ay başında Pokémon Go’nun Türkçe olduğunu ve resmi sitesinin Türkçe yayına başladığını duyurmuştum.

Bugün Pokémon Go’nun resmi sitesinden yapılan duyuru ile oyuna resmi olarak Türkçe dil destediğinin getirildiği duyuruldu.

Açıklama şu şekilde:

Eğitmenler,

Pokémon GO için Türkçe dil desteğini kullanıma sunmaktan çok mutluyuz!

Eğitmenler artık oyun içi dillerini Türkçe olarak ayarlayabilecekler. İster maceranıza yeni başlıyor olun, ister yılların tecrübesine sahip deneyimli bir Eğitmen olun, bu yeni yolculuğa sizinle birlikte başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunu sürekli olarak geliştirmeyi ve güncellemeyi hedefliyoruz.

Yaklaşan etkinliklerle ilgili ayrıntılar ayrıca blogda, Twitter @PokemonGOAppTR’de ve Facebook’ta PokemonGOAppTR’de Türkçe olarak yayınlanacak.

Pokémon GO oynarken lütfen etrafınızda olup bitenlere dikkat edin ve yerel sağlık otoritelerinin yönergelerine uyun. Yaklaşan etkinlikler değişiklik gösterebilir. Gelişmelerden haberdar olmak için; bizi sosyal medyada takip edin, oyun bildirimlerini açın ve e-postalarımıza abone olun. Oyun içi etkinlikler ve özellik güncellemeleri hakkında son haberler için bu yardım merkezi makalesine göz attığınızdan emin olun.

-—Pokémon GO ekibi

Ayrıca İstanbul’daki JW Marriott Bosphorus’ta bir lansman/basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı oyunun geliştirici firması Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve firmanın ülkemizde işbirliği yaptığı The 4 Winds Entertainment’ın İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda oyunun yerelleştirilmesi konusunda Türk oyuncu topluluğunun büyük teşviği olduğu, oyunun ülkemizdeki başarısının arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiği ve oyun içi yerel kültürü yansıtan etkinliklerin yapılacağı açıklandı.

Bir cevap yazın