Pokémon 28 Yaşında! – Pokémon Legends: Z-A Geliyor!

Pokémon’un 28. yıldönümü için bugün (Pokémon Day) bir Pokémon Presents yayını yapıldı ve ana seri Pokémon Legends: Z-A ile mobil Pokémon TCG Pocket oyunları duyurulurken diğer oyunlar için yeni detaylar paylaşıldı.

Pokémon Presents – 2.27.2024

Pokémon Legends: Z-A

Pokémon Presents yayınının en büyük duyurusu Legends serisinin ikinci oyunu Pokémon Legends: Z-A oldu. Kalos Kıtasındaki Lumiose City’ye ilişkin şehir planlarının gösterildiği tanıtım videosu, aynı zamanda Mega Evrim konseptinin dönüşünü de gösterdi.

X & Y oyunlarının devamında 3. oyun olarak beklenen ve Zygarde’ı maskot olarak kullanılacağı düşünülen bir Z oyununa en yakın şeye böylelikle kavuşacağız gibi görünüyor.

Oyun Nintendo Switch için 2025 yılında çıkacak.

Pokémon Legends: Z-A

Pokémon Trading Card Game Pocket

Bir diğer önemli duyuru ise Pokémon Trading Card Game Pocket isimli bir yeni oyun için geldi.

The Pokemon Company, DeNA ve Creatures Inc. ortaklığında geliştirilen bu mobil oyunda, sanal TCG booster packleri açabileceğiz, koleksiyon yapabileceğiz ve tabi ki savaşabileceğiz.

Oyun bu sene Android ve iOS telefonlar için çıkış yapacak.

Pokémon Trading Card Game Pocket

Diğer Duyurular

  • Scarlet ve Violet’e 7 yıldızlı Tera Raid Savaşları serisi geliyor. Venusaur, Charizard ve Blastoise ile karşılaşabileceğiz.
  • 5 Marttan itibaren Pokémon GO’da Pokémon Horizons esintileri yaşanacak. Volt Tackle bilen ve Cap şapkası takan Pikachu ile Charcadet, Armarouge ve Ceruledge Pokémon GO’da ilk kez yer alacaklar.
  • Mart ayında Efsanevi Pokémon Raikou Pokémon Sleep’e gelecek. Onu daha sonra Entei ve Suicune takip edecek.

Bir cevap yazın